Verstappen volt a leggyorsabb a belga időmérőn, mégis Sainz indulhat vasárnap az élről

A világbajnoki címvédő Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, de rajtbüntetése miatt a másodikként záró Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol pilótája startol majd az első helyről a vasárnapi futamon.

Verstappen az idén negyedszer, pályafutása során pedig 17. alkalommal volt a legjobb az időmérőn.

Sainz pályafutása során másodszor rajtolhat az első helyről Forma-1-es futamon.

Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez zárt harmadikként, így a második rajtkocka lesz az övé a vasárnapi viadalon.

A harmadik pozícióból a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Alpine) vág majd neki a futamnak, mellőle pedig a hétszeres világbajnoki brit Lewis Hamilton (Mercedes) rajtol.

Motor- és motorelemcserék miatt hét versenyző kapott rajtbüntetést, közülük hatot a mezőny végére soroltak, míg Vallteri Bottast (Alfa Romeo) 15 starthelyes szankcióval sújtották. A finn pilóta utolsó lett az időmérőn, így a 20. pozícióból indulhat, míg a másik hat megbüntetett versenyző között az időmérőn elért eredmény rangsorolt. Ennek eredményeként Verstappen a 14., összetettbeli nagy riválisa, Charles Leclerc pedig (Ferrari) a 15. kockából startol.

Büntetés miatt csúszott hátra Esteban Ocon (Alpine), Lando Norris (McLaren), Csou Kuan-jü (Alfa Romeo), valamint Mick Schumacher (Haas) is.

A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor kezdődik.