Újabb légi összeköttetés Budapest és Szöul között – heti két járatot indít a Korean Air
Az utasok visszatérésével párhuzamosan fokozatosan bővül a Budapest Airport hosszú távú járathálózata is; Dél-Korea nemzeti légitársasága, a Korean Air a téli menetrendben heti két közvetlen járatot indít Budapest és Szöul között. Az új járattal a szezonban heti szinten immár 2000 ülőhely érhető el a két nagyváros között.
Dél-Korea nemzeti légitársasága, a Korean Air jóvoltából a téli menetrendben heti két alkalommal utazhatunk közvetlen járattal Budapest és Szöul között, amely a tervek szerint a későbbiekben tovább bővülhet. Az útvonalat a légitársaság az 269 ülőhelyes Boeing B787-900 Dreamliner típusú repülőgéppel teljesíti hétfői és szombati napokon. A jegyár a választott osztálytól függetlenül, minden utas számára tartalmazza az étkezést, amely igény szerint egyéni étrendhez igazítható, viszont akinek módjában áll, érdemes megkóstolnia a Korean Air által kínált hagyományos koreai ételt, a Bibimbapot. A kitűnő fedélzeti szolgáltatást az utasok maximális kényelemben élvezhetik, hiszen a légitársaság Dreamlinerének fedélzetén a megszokottnál tágasabb lábtér áll rendelkezésre, a nagy ablakok pedig igény szerint elektronikusan sötétíthetők.
A Han folyó partjain fekvő Szöul igazi világváros. A megközelítőleg tízmillió lakost számláló főváros nemcsak turisztikai szempontból kiemelkedő jelentőségű úticél, hanem virágzó gazdasági központ is. A magyar kormány autóipari beruházási politikájának eredményeként számos dél-koreai vállalat tevékenykedik Magyarországon, és jelentős az egyéb elektronikai eszközök forgalma is. A járat várhatóan a szabadidős céllal utazók körében is népszerű lesz; Szöulban 5 világörökségi helyszín található, amelyek között épített és természeti értékek egyaránt felfedezhetők.
A dél-koreai turisták körében Budapest szintén egyre növekvő népszerűségnek örvend: 2022 januárja és májusa közötti időszakban a dél-koreai vendégek száma négyszer akkora volt, mint tavaly ugyanebben az időszakban, a vendégéjszakák száma pedig 87 százalékkal nőtt.
Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminiszter kiemelte, hogy a járatindítástól a turisztikai forgalom jelentős növekedését is várják, miután az idei évben 22 ezer dél-koreai látogató több mint 100 ezer vendégéjszakát töltött Magyarországon. A miniszter rámutatott, hogy 2019-ben és 2021-ben is Dél-Koreából érkezett a legtöbb beruházás Magyarországra. „Ma, amikor a világgazdaságnak újabb fekete időszakában vagyunk, különös jelentősége van a kiszámítható, megbízható partnerségeknek és a nagyméretű, nagymértékű és sok munkahelyet létrehozó beruházásoknak” – hangsúlyozta. Hozzátette: „Abban is biztosak vagyunk, hogy azzal, hogy a két ország közötti kapcsolat fizikailag is sokkal szorosabbá és könnyebbé válik, a magyar-koreai gazdasági együttműködés sikertörténetének könyvébe még egy újabb fejezetet írhatunk majd.”
Jeong Soo Park, a Korean Air ügyvezető alelnöke és utasforgalmi hálózatvezetője elmondta: „Budapestet már a járvány előtt is vonzó célállomásnak tekintettük. A Korean Air első budapesti járata lehetővé teszi ügyfeleink számára, hogy megtapasztalják a város gyönyörű természeti adottságait és változatos látnivalóit.” Hozzátette: „Mivel a magyar kormány beruházási politikájának köszönhetően számos koreai autógyártó tevékenykedik a térségben, arra számítunk, hogy az üzleti kereslet is jelentős lesz. A Korean Air a továbbiakban is támogatni fogja Budapestet, mint stratégiai jelentőségű kelet-európai célállomást, és szorosan együtt fog működni a magyar kormánnyal az Incheon-Budapest útvonal fejlesztése érdekében.”
„Rendkívül nagy öröm számunkra, hogy két év után újra közösen ünnepelhetjük egy új hosszú távú járat indulását, ráadásul rögtön ilyen fontos légi összeköttetést üdvözölhetünk a Korean Air jóvoltából – emelte ki Chris Dinsdale, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette: – Az új szöuli járat a magyar gazdaság és a turizmus szempontjából is kiemelt jelentőségű: 2022 januárja és májusa között négyszer annyi dél-koreai vendég látogatott el hozzánk, mint tavaly ugyanebben az időszakban, a vendégéjszakák száma pedig 87 százalékkal nőtt. Biztos vagyok benne, hogy annak köszönhetően, hogy immár 2000 ülőhely áll rendelkezésre a Budapest Airport és az Incheon Airport között, még szorosabbra tudjuk fűzni Dél-Korea és Magyarország gyümölcsöző kapcsolatát.”
A Budapest Airport és a Korean Air együttműködése nem újkeletű; a légitársaság 2020 februárja óta közel háromszáz dedikált cargo járatot üzemeltetett Budapest és Szöul között – ez az összeköttetés egészült ki most az utasok számára is elérhető szolgáltatással. Dél-Korea legnagyobb városába a Korean Air mellett a LOT lengyel légitársaság is biztosít menetrendszerű járatot; a két vállalat jóvoltából így immár heti több mint 2000 ülőhely érhető el Szöul és Budapest között.